Inwestycje zrealizowane

Zadanie inwestycyjne „ZŁOTA PODKOWA” to podzielony na 4 etapy projekt polegający na sukcesywnej zabudowie budynkami wielorodzinnymi kwartałów przy ul. Mechanicznej i Rzemieślniczej w Głogowie, wyróżniającej się na tle pozostałych obiektów ciekawą architekturą i podwyższonym standardem wykończenia.

ETAP A– ul. Mechaniczna 5m, 5n

Pierwszy etap budowy to ZŁOTA PODKOWA ETAP A. Rozpoczęcie budowy nastąpiło w 2015 roku. W ramach tego etapu zrealizowano budynek w kształcie litery „L”, z dwoma klatkami schodowymi i dwoma windami. Budynek jest w całości podpiwniczony, czterokondygnacyjny, częściowo z dachami płaskimi - zielone tarasy, a częściowo z dachami dwuspadowymi. Ewenementem na rynku głogowskim są tarasy zielone w formie zielonych ogrodów zlokalizowanych na dachu budynku, w części dachów płaskich. Rozpościera się stąd przepiękny widok na panoramę miasta.


W budynku znajduje się 31 mieszkań, w tym dwupoziomowe, jedno- , dwu-, trzy- i cztero - pokojowe, każde z indywidualnym balkonem lub loggią. W części podziemnej zlokalizowany jest garaż z 12 miejscami postojowymi oraz 31 komórek lokatorskich. Wokół całego budynku zapewniono zewnętrzne miejsca postojowe.

ETAP A

1+

Mieszkań

1+

Miejsc postojowych w garażu podziemnym

ETAP B– ul. Mechaniczna 5o, 5p

Drugi etap budowy to ZŁOTA PODKOWA ETAP B – lustrzane odbicie budynku A. Budynek etapu B licuje z budynkiem etapu A tworząc aranżacyjną całość ze wspólnym zagospodarowaniem terenu i elementami małej architektury, placem zabaw, parkingiem i budynkiem na odpady komunalne. 

W ramach etapu B powstało 31 mieszkań z 31 przynależnymi komórkami lokatorskimi, 12 miejscami postojowymi w garażu podziemnym i miejscami postojowymi na zewnątrz budynku. 

ETAP B

1+

Mieszkań

1+

Miejsc postojowych w garażu podziemnym

ETAP C – ul. Rzemieślnicza 20, 20a

ZŁOTA PODKOWA ETAP C to trzeci etap budowy na osiedlu Złota Podkowa. W ramach etapu C powstał budynek mieszkalny wielorodzinny z 2 klatkami schodowymi z windami a w nim:

- 39 lokali mieszkalnych

- 22 komórki lokatorskie,

- 5 luksusowych tarasów zewnętrznych położonych w części parterowej budynku, przylegających bezpośrednio do lokali mieszkalnych, 

- garaż podziemny zlokalizowany w części piwnicznej budynku z 20 miejscami postojowymi,

a także 10 miejsc postojowych położonych na zewnątrz budynku.

ETAP C

1+

Mieszkań

1+

Miejsc postojowych w garażu podziemnym